دستگاه کاغذ چین فیلتر  دستگاهی است که کار آن تا زدن یا چین زدن کاغذ فیلتر هوا است. این دستگاه یکی از مهمترین اجزای دستگاه تولید فیلتر هوا است. همانطور که از نام آن پیداست ، این دستگاه وسیله ای اتوماتیک برای جمع کردن انواع کاغذ فیلتر هوا است و کار آن فقط مخصوص کاغذهای تولید فیلتر هوا است.

 

دستگاه چین کن کاغذ

 

این دستگاه به طور خودکار کاغذ را تا می کند. این دستگاه ها در صنعت فیلتر هوا استفاده می شوند.اگر قصد راه اندازی خط تولید فیلتر هوا را دارید ، می توانید با خرید دستگاه کاغذ چین کن از صنعت سبز، بخش بزرگی از فعالیت شرکت خود را به طور اتوماتیک انجام دهید.

 

دستگاه کاغذ چین کن فیلتر  چگونه کار می کند

روش کار دستگاه  بدین صورت است که ابتدا کاغذ را با عرض و ضخامت دلخواه در قسمت دهانه دستگاه چین کن قرار می دهیم (ارتفاع کاغذ به غلتک های دستگاه تاشو بستگی دارد). سپس غلتک را با استفاده از میله های راهنما به غلطک های دستگاه هدایت کنید.

 

لطفا برای دیدن جدیدترین مطالب فیلتر هوا  ،دستگاه فیلتر هوا ، فیلترنمدی خودرو ، تضمین خرید فیلتر هوا  بروی لینکها کلیک کنید . 

 

انواع دستگاه کاغذ چین کن فیلتر

 

 

دستگاه کاغذ چین فیلتر

 

 

دستگاه کاغذ چین کن فیلتر هوا سنگین و گلدار ، غلتکی ، زیگزاگی ، تیغه ای و صنعتی

به طور مختصر در مورد دستگاه کاغذ چین کن فیلتر تیغه ای و غلتکی توضیح می دهیم

دستگاه تیغه ای

از این دستگاه برای تولید کاغذ فیلتر برای وسایل نقلیه سبک ، نیمه سنگین و سنگین به شکل دایره و بیضی استفاده می شود.

 

دستگاه  غلتکی

این دستگاه دارای غلتک ثابت است و برای تولید انواع کاغذ فیلتر برای وسایل نقلیه نیمه سنگین و سنگین استفاده می شود.

 

مشخصات فنی دستگاه کاغذ چین کن فیلتر

• دارای سیستم کنترل سرعت
• دارای سیستم برش اتوماتیک
• دارای سیستم چسب ریز
• ساخت ماشین آلات تاشو اتوماتیک کاغذ
• دارای یک سیستم علامت زن برای تعیین خط برش
• دارای دو غلتک تیغ به تیغ
• دارای سیستم نوار نقاله اتوماتیک
• دارای سیستم کانتر (شمارنده پلیت در ثانیه)

 

عملکرد غلتک ها در دستگاه کاغذ چین کن فیلتر هوا

 

 

دستگاه فیلتر هوا

 

غلتک ها در واقع وظیفه علامت گذاری روی کاغذ فیلتر و تعیین ارتفاع کاغذ و تعیین کناره های کاغذ برای چسباندن و در نهایت تعداد چین کاغذ فیلتر را به عهده دارند.معایب غلتک های غیر استاندارد در دستگاه کاغذ چین کن فیلتر هوا در هنگام علامت گذاری ، اگر غلتک ها با استانداردهای ماشین کاری مطابقت نداشته و در کارگاه های غیرصنعتی مونتاژ و ساخته شوند ، می توانند کاغذ فیلتر را با مشکلات زیادی روبرو کنند .

باعث ایجاد ترک یا سوراخ های بسیار کوچک شوند که اغلب حتی با چشم غیر مسلح نیز قابل مشاهده نیستند. اما هنگامی که فیلتر هوای شما که از این نوع کاغذهای چین شده ساخته شده است ، باید در آزمایشگاه تأیید شود ، نمی تواند از آیتم گرد و غبار ، که یکی از موارد مهم در تولید کاغذ فیلتر هوا است ، با موفقیت عبور کند.

 

دستگاه کاغذ چین کن فیلتر  زنجیری یا تسمه تایم؟

سیستم انتقال نیرو در دستگاه  باید حتما به صورت تسمه تایم باشد. به دلیل دقت بالا در سرعتهای مختلف ، اگر دستگاه این قابلیت را نداشته باشد ، با مشکل روبرو خواهد شد.
این دستگاه  با سیستم محرک زنجیری ایمنی کمکی دارند ، سر و صدای زیادی دارند و در نهایت سرعت بالایی ندارند.

 

قسمت لاینر در دستگاه کاغذ چین کن

 

دستگاه چین کن کاغذ

 

پس از بیرون آمدن کاغذ از زیر غلتک ها ، دستگاه توسط کشش و میله های راهنما یا لاینرها چسبانده می شود. چسب استفاده شده در کاغذ به این دلیل است که پس از کنار هم قرار دادن کاغذ توسط ماردون باز نمی شود و به طور مساوی روی هم قرار می گیرد. پس از عبور از مرحله چسباندن ، وارد مرحله تا خوردن می شود که توسط قسمت مکانیکی تا می شود ، که یک قسمت بسیار حساس است و از نظر مکانیزم در نوع خود جالب است.

وظیفه ماردون در دستگاه : ماردون همانطور که از نامش پیداست مارپیچی است که از هر لحاظ کاملاً متناسب با کاغذ است. مواد ماردون ها باید خاص و کاملاً آلیاژی باشد و برای اینکه مشکلی ایجاد نشود باید از روش ماشین کاری دقیق و کاملی استفاده کرده باشد. پس از اینکه کاغذ از ماردون عبور کرد ، تقریباً کار تمام شده است. اکنون توسط اپراتور علامتگذاری یا توسط دستگاه به طور خودکار بریده می شود. سیستم برش باید به قدری دقیق و کامل باشد که هنگام عبور کاغذ چین خورده به هیچ وجه تداخل ایجاد نکند که این امر باعث هدر رفتن و خسارت زیادی می شود.

قیمت دستگاه کاغذ چین کن

قیمت دستگاه کاغذ چین کن  به عواملی از جمله اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن برش بستگی دارد یا اینکه از لحاظ انتقال نیرو، یعنی تسمه تایم داشتن یا زنجیری بودن بستگی دارد.

 

نکات مهمی که باید هنگام خرید دستگاه کاغذ چین کن فیلتر بدانید

• دستگاه باید قابلیت چسب زدن خودکار را داشته باشد.
• دستگاه  باید قابلیت تعویض غلتک ها را داشته باشد.
• سیستم انتقال نیرو در دستگاه باید تسمه تایم باشد. به دلیل دقت بالا در سرعتهای مختلف ، اگر دستگاه این قابلیت را نداشته باشد ، با مشکل روبرو خواهد شد.

استفاده از کاغذ مناسب در دستگاه وقتی فیلتر هوای شما که از کاغذ بی کیفیت ساخته شده باشد ، موقع تست در آزمایشگاه برای تأیید نهایی ، با مشکل روبرو می شود و نمی تواند استاندارد های نهایی را پاس کند.

ما، در شرکت صنعت سبز آماده ارائه خدمات در زمینه فروش و مشاوره به شما عزیزان می باشیم و همچنین در صورت راه اندازی خط تولید فیلتر هوا  می توانید با کارشناسان واحد مشاوره مشورت کنید و از خرید خود مطمئن شوید.

 

صنعت سبز

 

منبع : https://www.alibaba.com/