خط تولید فیلتر هوا

ساخت خط تولید فیلتر هوا

ساخت خط تولید فیلتر هوا :

خط تولید فیلترهوا خودرو جزیکی از کارهای پرسود و پردرامد می باشد که افراد زیادی برای سرمایه گذاری و راه اندازی به خط تولید فیلتر هوا اقدام می نمایند.
متاسفانه در بازار امروز اشخاص بدون تجربه و رزومه کاری قبلی اقدام به ساخت ماشین آلات و ارائه آن به مشتری می نمایند. از این رو چالش بزرگی به وجود آمده که ازچه کسی خط تولید فیلتر هوا را بخریم تا متضرر نشویم و با قیمتی مناسب دستگاه ایده آل را خریداری نمایم؟؟
پاسخ ما به شما این است قبل ازهر چیز دانش فنی و اطلاعات فنی خود را نسبت به این خط تولید بالا ببرید و از افرادی که مدعی ساخت ماشین آلات هستند و خود را سازنده این دستگاه می نامند درخواست  نماید تا رزومه های خود را به شما معرفی نمایند و حتما قبل از خرید بازدید حضوری از نحوه کارکرد دستگاه داشته باشید و از فرد مقابل درخواست کنید تا حداقل چندین تزریق را به صورت مکرر در حضور شما انجام دهند تا در این حین اگر ایراد یا مشکلی دستگاه داشته باشد شما متوجه آن شوید.

برای آماده سازی خط تولید فیلتر هوا به ماشین آلات، دستگاه ها و تجهیزات گوناگونی نیاز دارید.
برای ساخت خط تولید فیلتر هوا به مواردی همچون پلی، ايزو، کاغذ چين خورده استاندارد فيلتر هوا، کاغذ خام فيلتر هوا، دی ام اف، چسب کاغذ فيلتر هوا و توری فيلتر هوا مورد نیاز است.

خط تولید فیلتر هوای خودرو :

دستگاه خط تولید فیلتر هوای خودرو مواد مصرفی را پس از ذوب کردن به صورت اتوماتیک در قالب ها تزریق کرده سپس در حین خروج مواد از هد دستگاه میز سی ان سی اقدام به هم زدن و تکان دادن مواد داخل قالب می نماید.
پس از آن کاغذ چین خودرو را داخل قالب چفت کرده و پس از گذشت زمان مورد نیاز برای خشک شدن مواد داخل قالب، فیلتر هوای تولید شده را از داخل قالب خارج می نماید.

دستگاه تولید فیلتر هوا

توضیحات دستگاه تولید فیلتر هوا :

در ساخت خط تولید فیلتر هوا دو ماده اولیه به صورت دستی طبق فرمول خاصی ترکیب
و با میکسر صنعتی دستی مخلوط و در قسمت مواد ریز قالب های پلاستیکی ریخته می شوند و بعد از گذشت چند دقیقه تبدیل به فیلتر هوا می شود (این تکنولوژی جدید بوده و نیاز به گاز یا آب ندارد).

از لحاظ کیفیت تولید فیلتر هوا هیچ فرقی با دستگاه های دیگر ندارد فقط سرعت عمل فرق می کند  که با ۱۰۰ عدد قالب می توانید در ۸ ساعت کاری حدوداً ۴۰۰ عدد فیلتر هوا به صورت حقیقی تولید کنید.

تجهیزات مورد نیاز دستگاه فیلتر هوا

به طور کلی دستگاه فیلتر هوا از نوع اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک از بخش‌های زیر تشکیل شده است:

  • دستگاه چین‌کن کاغذ: دستگاه فیلتر هوا چه از نوع دستی، نیمه اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک به دستگاه چین‌کن کاغذ نیازمند است. این دستگاه وظیفه دارد رول‌های کاغذ را به صورت چین‌چین درآورد.
  • دستگاه هدمیکس: این دستگاه در تولید فیلتر هوا به صورت دستی وجود ندارد. وظیفه هدمیکس آن است که مواد شیمیایی پلی‌ال و ایزوسیانات را به نسبت دقیق یک به سه با هم مخلوط کرده و در شیار قالب فوم تزریق کند.

این دستگاه بایستی کاملاً مرغوب بوده و در تزریق های پی‌در‌پی داغ نکند. دستگاه هدمیکس از جنس آلومینیوم اکستروژن برای این کار توصیه می‌شود.

هدمیکس دستگاه فیلتر هوا

دستگاه پرس هلدینگ: این دستگاه از زیر مجموعه‌ی دستگاه فیلتر هوا وظیفه دارد مجموعه‌ی مونتاژ شده‌ی اجزاء یک فیلتر را یعنی کاغذ، فوم و توری فلزی را برای مدت زمان معینی تحت فشار ثابتی نگه‌دارد تا چسب فوم سفت شود.
مراحل کار به ترتیب به این صورت است که ابتدا رول کاغذ وارد بخش چین‌کن کاغذ دستگاه فیلتر هوا شده و پس از چین خوردن، به اندازه ی معین ( بسته به اندازه ی فیلتر ) قیچی می‌شود.
همزمان، ماده‌ی پلی‌ال به وسیله‌ی دستگاه هدمیکس در شیار قالب تزریق می‌شود. سپس کاغذ چین‌خورده به همراه توری فلزی در این قالب قرار‌داده می‌شود.
در مرحله‌ی بعد این مجموعه، از دستگاه فیلتر هوا خارج شده و به منظور شکل‌گیری کامل فیلتر و جاافتادن فوم، به همراه تعداد دیگری، در پرس هلدینگ قرار داده می‌شود.

توضیح بعضی جزئیات از دستگاه فیلتر هوا

مواد شیمیایی:
ماده‌ی شیمیایی پلی‌یورتان نوعی چسب است که قالب یا فوم فیلتر هوا را به المنت کاغذی می‌چسباند، این چسب در واقع رزین پلیمری است.
اگر به زبان ساده بخواهیم این چسب را تشبیه کنیم چیزی شبیه چسب دوقلوست؛ یعنی مواد پلی‌ال و ایزوسیانات هر یک به تنهایی چسب نیستد ولی ترکیب آنها به چسبی تبدیل می‌شود که بسته به نسبت ترکیبی آنها، موارد کاربرد بسیاری دارد.
ایزوسیانات که به آن هاردنر هم گفته می‌شود، در اصل سخت‌کننده‌ی رزین است.
کاغذ فیلتر: عنصر اصلی فیلتر که در دستگاه فیلتر هوا اولین جزء است، کاغذ از جنس سلولز بوده که با رزین ترکیب شده و دارای نفوذپذیری معینی در مقابل هواست.

سطح مقطع یک کاغذ سلولزی در زیر میکروسکوپ

این کاغذ توانایی جذب بسیار خوب ناخالصی‌ها را دارد، چیزی حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد مواد آلودگی هوا توسط این ماده‌ی سلولزی جذب می‌شود.

آیا کسب درآمد با دستگاه تولید فیلتر هوا امکان پذیر است؟

سؤال مهمی که اغلب ممکن است برای شما هم پیش بیاید، این است که چگونه می توان با دستگاه تولید فیلتر هوا به درآمد دست یافت؟
برای پاسخ دادن به این سؤال باید میزان مصرف فیلتر هوا را برآورد کرد، وقتی بیش از بیست میلیون خودرو در کشور در حال تردد باشند و هر یک نیز به ازاء هر ۳ تا ۵ هزار کیلومتر یک بار فیلتر هوای خودرو خود را تعویضکنند، پی به میزان بالای مصرف این قطعه میبریم!
از طرف دیگر، روش سادهی تولید این قطعه، مشوق خوبی برای علاقه مندان به کارآفرینی است.

دستگاه تولید فیلتر هوا

دستگاه تولید فیلتر هوا تشکیلات عجیب و غریبی لازم ندارد؛ نیاز به سولهی مخصوص ندارد، به تشریفات عریض و طویل اداری نیاز ندارد.
خلاصه این که شما هم میتوانید تولیدکننده و کارآفرین باشید، اگر نسبت به ابعاد کار با دستگاه تولید فیلتر هوا آگاهیهای لازم را داشته باشید.
خیلی ساده و مختصر این که دستگاه تولیدکننده ی فیلتر هوا از چند بخش تشکیل شده است:

  • مواد اولیه
  • دستگاه چینکن کاغذ
  • دستگاه هدمیکس
  • دستگاه پرس هلدینگ

کافی است در انتخاب و خرید موارد بالا دقت کافی به خرج دهید:

  • مواد اولیه که شامل کاغذ سلولزی است باید از برندهای باکیفیت و از شرکت های معتبر خریداری شود.
  • دستگاه چینکن کاغذ بایستی از نوع اتوماتیک بوده و سیستم انتقال قدرت آن تسمهای باشد. همچنین مهم است که دستگاه چینکن کاغذ امکان تعویض غلتک را داشته باشد.
  • دستگاه هدمیکس که وظیفه ی مخلوط کردن و تزریق فوم را برعهده دارد. بهترین نوع آن از جنس آلومینیوم اکستروژن است. ساخت شرکتهای معتبر هم باشد.
  • دستگاه پرس هلدینگ، بهتر است این دستگاه از نوع چرخان باشد تا کاربر دستگاه نیاز نباشد مرتباً جای خود را تغییر دهد، با چرخش دستگاه، فیلترها را بارگذاری کند.

دستگاه تولید فیلتر هوا و بازاریابی

هر تولیدکنندهای باید قبل از تولید به فکر فروش و بازاریابی محصولش باشد، به همین دلیل بحث را با میزان مصرف فیلتر هوا آغاز کردیم.
واقعیت این است که دراکثر مواقع، در بدو ورود به عرصهی تولید، چیزی که بلافاصله میتواند موجب دلسردی شود، وجود دستهای زیاد در آن عرصه است.

تنوع در فیلترهای هوا

تولید فیلتر به وسیلهی دستگاه تولید فیلتر هوا یا به اختصار دستگاه فیلتر هوا نیز از این قاعده مستثنی نیست، پس چه باید کرد؟
مهمترین عوامل موفقیت در کارآفرینی، قبل از هرچیز، پشتکار، توجه به کیفیت، مشتریمداری، کاهش قیمت، تبلیغ و بازاریابی است.

راه اندازی خط تولید فیلتر هوا مستلزم داشتن دستگاه با کيفيت و تهيه دستگاه از توليد کننده معتبر است زیرا شامل خدمات پس از فروش و مشاوره می باشد.

متاسفانه افرادی زیادی به عنوان سازنده بدون داشتن مجوز و استاندارد و دانش فنی اقدام به تولید دستگاه های تولید فیلتر هوا می نمایند و از طریق فروشندگان مختلف اقدام به عرضه این محصولات می نمایند. لذا خواهشمند است حتما از فروشنده مشخصات مجوز
و پروانه و استاندارد دستگاه را مطالبه نموده و از طریق مراجع ذی صلاح تاییدیه مشخصات را احراز نمایبد
.

تجهیزات مورد نیاز دستگاه فیلتر هوابرای خرید دستگاه فیلتر هوا ، خرید دستگاه چین کن کاغذ و همچنین اطلاع از قیمت دستگاه تولید فیلتر هوا می توانید با ما تماس بگیرید.

ممکن است دوست داشته باشید ...

نوشته های محبوب