لطفا برای دیدن جدیدترین مطالب فیلتر هوا ، کاغذفیلتر هوا ،دستگاه فیلتر هوا ،دستگاه چین کن کاغذ  بروی لینکها کلیک کنید . 

 

برخی از انواع فیلتر نمدی خودرو اتومبیل هوای ورودی به کابین و موتور را تمیز می کنند. برخی فیلترهای دیگر وظیفه تمیز کردن مایعات ورودی به موتور خودرو را دارند. می توانید فیلتر هوا را تمیز کنید ، اما همیشه باید فیلتر روغن را عوض کنید.

 

در حالی که همیشه توصیه می شود فیلترهای ماشین خود را با یک برنامه خاص جایگزین کنید ، تمیز کردن برخی از این فیلترها می تواند به افزایش عمر آنها کمک کند. اما در آخر همه فیلترها باید تعویض شوند. زیرا تمیز کردن فیلترها همیشه از کارآیی و اثر بخشی آنها می کاهد. همیشه بهتر است برای تعویض فیلتر با یک مکانیک ماهر مشورت کنید.

 

انواع فیلتر نمدی خودرو

 

 

فیلتر نمدی خودرو

 

 

ماشین شما انواع مختلفی از فیلتر نمدی خودرو را در سیستم فنی خود دارد که هرکدام وظیفه تمیز کردن موارد خاص را بر عهده دارند.

فیلتر ورودی هوا گرد و غبار را از هوای ورودی به موتور مورد استفاده برای فرآیند احتراق پاک می کند. فیلتر نمدی خودرو را می توان معمولاً در جعبه ای کنار یا روی یکی از محفظه های موتور با بازکردن کاپوت پیدا کرد.

در مدل های قدیمی ، این فیلتر معمولاً روی جعبه ای نصب می شود که در قسمت بالای کاربراتور قرار دارد. فیلتر کابین وظیفه تمیز کردن هوای ورودی به کابین از گرد و غبار و خاک را بر عهده دارد. فیلتر ورودی هوا از انواع مواد اولیه از جمله کاغذ ، پشم و کف ساخته می شود.

 

اکثر اتومبیل های مدرن این ویژگی را ندارند ، مگر اینکه توسط خودروساز به عنوان گزینه اضافه شود. فیلترهای هوای کابین معمولاً در اطراف یا پشت جعبه داشبورد یا در محفظه موتور و نزدیک محفظه تهویه یافت می شوند.

 

برخی از انواع دیگر فیلتر نمدی خودرو در اتومبیل شامل فیلتر روغن و فیلتر سوخت است. فیلتر روغن وظیفه جدا سازی ذرات و ذرات اضافی از روغن موتور را دارد. فیلتر روغن معمولاً در کناره ها یا پایین موتور نصب می شود.
عملکرد فیلتر سوخت تمیز کردن سوختی است که برای فرآیند احتراق استفاده خواهد شد.
به دلیل تجمع سوخت در داخل تانکرها ، ممکن است ناخالصی هایی در داخل سوخت در پمپ بنزین وجود داشته باشد. همچنین ، داخل مخزن ماشین معمولاً با گذشت زمان از زباله و ذرات اضافی پر می شود.

 

برای یافتن فیلتر سوخت ، باید مسیر سوخت را از مخزن به سمت موتور دنبال کنید. در حالی که فیلتر سوخت در بعضی از اتومبیل ها در مسیر انتقال سوخت قرار دارد ، در برخی از مدل های دیگر این فیلتر در داخل خود مخزن نصب شده است. با این حال ، اگر فکر می کنید هر کدام از فیلترهای ماشین شما باید تعویض شود ، حتما با یک مکانیک واجد شرایط مشورت کنید.

 

 

تعویض یا تمیز کردن فیلتر نمدی خودرو

 

 

فیلتر نمدی خودرو

 

 

اولین کاری که معمولاً همه در مواجهه با فیلتر کثیف ماشین انجام می دهند جایگزینی آن توسط مکانیک است.

هر چند گاهی می توانید از یک مکانیک بخواهید فیلتر را تمیز کند تا عمر آن افزایش یابد و همچنین در هزینه شما صرفه جویی کند. اما سوال این است که کدام فیلترها را می توان تمیز کرد؟ فیلتر ورودی هوا و همچنین فیلتر کابین را می توان به راحتی با کمک هوا ، جاروبرقی یا یک تکه پارچه تمیز کرد و عمر آن را افزایش داد. از طرف دیگر ، فیلترهای سوخت و روغن قابل تمیز نیستند و باید در فواصل منظم تعویض شوند.

به راحتی می توان گفت که هیچ راهی برای تمیز کردن فیلتر سوخت یا روغن کثیف وجود ندارد. بنابراین جایگزینی آن با مورد جدید بهترین کاری است که می توانید انجام دهید.

طبق برنامه زمانی که در حال سرویس دهی ماشین خود هستید ، معمولاً باید فیلتر ورودی هوا را تعویض کنید. این برنامه می تواند زمانی باشد که فیلتر بسیار کثیف به نظر برسد. برخی دیگر ، با برنامه های مختلف ، مانند هر بار تعویض روغن ، یک بار در سال یا بسته به مسافت پیموده شده. برای اینکه بتوانید در این زمینه برنامه ریزی خوبی داشته باشید ، حتماً با مکانیک خود مشورت کنید.

از طرف دیگر فیلتر کابین معمولاً طول عمر بیشتری دارد و با تمیز کردن آن می توانید این زمان را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. تا زمانی که بتواند ذرات معلق را به خوبی جذب کند ، می توانید از این فیلتر استفاده کنید. حتی بدون تمیز کردن ، فیلتر کابین بدون نیاز به تعویض معمولاً حداقل یک سال عملکرد خوبی دارد.

قانون کلی فیلترهای روغن این است که هر بار که روغن موتور را تعویض می کنید باید آنها را تعویض کنید. با این کار فیلتر روغن کار خود را بدون مشکل انجام می دهد. فیلتر سوخت فقط در صورت خرابی باید تعویض شود.

 

علائم زمان تعویض فیلتر نمدی خودرو

 

 

فیلتر نمدی خودرو

 

 

 

به عنوان یک قاعده کلی ، تا زمانی که تعمیر و نگهداری دوره ای خودروی شما به طور منظم انجام شود ، قطعاً با فیلترهای کثیف مشکلی نخواهید داشت. اگر خیلی منظم و منظم نیستید ، علائمی وجود دارد که به شما می گوید زمان آن رسیده است که فیلترهای ماشین را عوض کنید.

 

فیلتر ورودی هوا

 

اتومبیلی که دارای فیلتر ورودی هوای کثیف است ، افزایش قابل توجهی در مصرف سوخت نشان می دهد.

شمع های کثیف نشانه دیگری از زمان تعویض فیلتر هوا است. این مشکل سرانجام به صورت سو عملکرد موتور در حالت خاموش  و روشن شدن  مشکلات هنگام خود را نشان می دهد.

یکی دیگر از نشانه های فیلتر کثیف ورودی هوا روشن بودن چراغ چک موتور است. این چراغ معمولاً به معنای وجود مشکلی در ترکیب هوا و سخت است که در نهایت باعث ایجاد مشکل در داخل موتور می شود.

کاهش شتاب خودرو به دلیل کثیف بودن فیلترهای هوا یکی دیگر از علائم رایج است.

 

فیلتر هوا کابین

 

 

فیلتر هوای خودرو

 

کاهش سیستم تهویه مطبوع یکی از نشانه های اصلی این است که فیلتر هوای کابین شما باید تعویض شود.

در این حالت ، فن باید بیشتر کار کند و این خود را به صورت افزایش صدای فن نشان می دهد.

بوی نامطبوع منافذ تهویه مطبوع می تواند نشانه دیگری از زمان تعویض فیلتر کابین باشد.

 

فیلتر روغن

 

 

هنگامی که شما نیاز به تعویض فیلتر روغن دارید به شرایط روغن موتور اتومبیل شما بستگی دارد. منظور از روغن سیاه معمولاً این است که با تعویض آن ، باید فیلتر روغن را نیز تعویض کنید.

شنیدن صداهای اضافی از داخل موتور همچنین می تواند به این معنی باشد که برخی از اجزای داخلی موتور به خوبی روان کاری نمی کنند. علاوه بر نیاز به تعویض روغن ، این می تواند فیلتر روغن کثیف را نیز نشان دهد.

اگر چراغ چک موتور یا روغن موتور روشن شود ، به احتمال زیاد نیاز به تعویض روغن و فیلتر خواهید داشت.

 

 

 

صنعت سبز