خرید فیلتر هوا

 

خرید فیلتر هوا

 

در گذشته مسیرهای ارتباطی بین شهرها بسیار محدود بود. مسافرت بسیار دشوار بود و مسیرهای بین شهری بسیار کمی وجود داشت. مسافرت از شهر به شهر ساعت ها و گاهی روزها طول می کشید. راه سازی یکی از کارهایی است که در گذشته با مشکلات زیادی همراه بوده است. بسیاری از مردم برای ساختن جاده های بین شهری جان خود را به خطر می انداختند. جاده های ساخته شده، بدون هیچ گونه تجهیزات و ماشین آلاتی ساخته شده می شدند.

در حقیقت ، صنعت راه سازی در گذشته بسیار ابتدایی و در عین حال سخت بود. به تدریج و با پیشرفت علم و فناوری و تولید مصالح ساختمانی و ماشین آلات پیشرفته ، جاده های آسفالت ساخته شد. اولین جاده آسفالته تهران در میدان توپخانه ساخته شد. امروزه به دلیل پیشرفت چشمگیر فناوری و صنعت راه سازی ، این صنعت دستخوش تغییرات بزرگی شده است. همه این ها باعث افزایش استفاده ی مردم از خودرو برای جابجایی شد.

در صورتی فیلتر در خودرو ها تعبیه نمی شد، بسیاری از ذرات موجود در هوا، در سوخت و روغن موتور و همچنین آلاینده های شیمیایی، وارد موتور خودرو شده و به موتور آسیب می رسانند.

وظیفه فیلترهای خودروها، جلوگیری از ورود ذرات خارجی و گرد و غبار به موتور و صدمه دیدن آن است. این فیلترها در انواع مختلف موجود است. وظیفه اصلی همه این فیلترها جدا کردن ذرات ناخالصی و جلوگیری از ورود آنها به موتور خودرو می باشد.

طول عمر این فیلترها متفاوت است و مدت زمان کارکرد آنها به کارایی موتور بستگی دارد. یکی از نشانه های مناسب نبودن فیلتر و رسیدن زمان تعویض، افزایش سوخت خودرو است. بنابراین لازم است در انتخاب انواع فیلترهای خودرو نهایت دقت را داشته باشید. فیلترهای نامناسب و بی کیفیت به موتور آسیب می رسانند و باعث افزایش مصرف سوخت می شوند.

 

لطفا برای دیدن جدیدترین مطالب فیلتر هوا ، کاغذفیلتر هوا ،دستگاه فیلتر هوا ،دستگاه چین کن کاغذ  بروی لینکها کلیک کنید . 

ویژگی های یک فیلتر هوای با کیفیت برای خرید فیلتر هوا

 

خرید فیلتر هوا

 

 

همانطور که ذکر شد عملکرد اصلی فیلتر هوا، تمیز کردن هوای ورودی به موتور خودرو از ناخالصی ها است. به این ترتیب هوایی که از طریق یک دریچه مخصوص وارد موتور می شود و با سوخت واکنش می دهد عاری از هرگونه ماده آسیب زننده است. در عین حال ، داشتن یک سری ویژگی در فیلتر هوای با کیفیت که از آنها استفاده می کنیم مهم است:

  •  مهم ترین ویژگی در خرید فیلتر هوا ی مناسب داشتن نماد استاندارد است. اصولاً کالاهای دارای این نماد از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مورد تایید هستند.
  •  فیلترهای استاندارد را با استفاده از دستگاه های مجهز و مدرن تولید می کنند. درز بین کاغذهای فیلتر کاملاً بسته شده تا هوا به قسمت مشخصی وارد و خارج می شود.
  •  استفاده از مواد با کیفیت بالا در ساخت فیلترهای هوا، کارایی آن را افزایش می دهد. پلاستیک ، کاغذ ، فلز و مواد پلی اورتان از جمله مواد تشکیل دهنده فیلترهای هوا هستند.
  •  وزن فیلتر هوای استاندارد نباید بیش از یک مقدار مشخص باشد. این بدان معنی است که استفاده از مواد اولیه کافی برای ساخت فیلتر هوا، مهم است.

مکانیسم کار فیلتر هوا

 

هوای ورودی از محیط اطراف ، از طریق یک دریچه مخصوص وارد خودرو می شود. این هوا از طریق ورودی فیلتر وارد آن می شود. وجود کاغذ چین دار در داخل فیلتر هوا باعث افزایش سطح داخلی فیلتر می شود. هوای مخلوط با ذرات معلق با این لایه برخورد می کند و ذرات ناخالصی را روی دیواره داخلی فیلتر بر جای می گذارند. هوای تمیز و به اصطلاح فیلترشده از منفذ خروجی فیلتر خارج شده و از طریق یک دریچه مخصوص به سمت موتور می رود.

ظرفیت فیلتر هوا

 

فیلتر هوا پس از تمیز کردن هوای ورودی و ارسال آن به موتور ، گرد و غبار و ریزگردها را جذب می کند. حداکثر گرد و غبار قابل ذخیره در فیلتر هوا بدون ورود جریان هوای ورودی به موتور را ظرفیت فیلتر هوا نامیده می شود. فیلترهای هوای ساخته شده از مواد با کیفیت بالا با علامت استاندارد معمولاً ظرفیت قابل قبولی دارند.

 

انواع فیلتر هوای اتومبیل برای خرید فیلتر هوا

 

  • فیلتر هوای اسفنجی اتومبیل

 

دستگاه تزریق فوم

 

در گذشته فقط از فیلترهای هوای اسفنجی در تراکتور و وسایل نقلیه سنگین استفاده می شد ، اما امروزه در اتومبیل های مسابقه ای از این فیلترها به صورت چند لایه با استفاده از فناوری نانو استفاده می شود. طراحی فیلتر هوای اسفنجی در اتومبیل های کلاسیک از مکانیسم فیلترهای قدیمی روغن روغن الهام گرفته شده است. یک فیلتر هوای اسفنجی از یک فریم فلزی و یک بستر پلی اورتان برای جذب مواد اضافی استفاده می کند. فیلترهای هوای اسفنجی، گرانتر از فیلترهای هوای سلولزی هستند اما فیلترهای هوای سلولزی در اتومبیل های معمولی شهری بهتر کار می کنند.

 

  • فیلتر هوای سلولزی

متداول ترین و پرکاربردترین نوع فیلتر هوا در اتومبیل ها، فیلتر هوای سلولزی یا فیلتر هوای کاغذی است. از کاغذ تاشده آکاردئونی برای جذب ناخالصی های هوا در فیلترهای هوا سلولزی استفاده می شود. در این نوع فیلترها از یک فریم پلاستیکی برای تثبیت ساختار آن استفاده می شود. این فیلترها از سایر فیلترها ارزان ترند اما عمر کمی دارند و باید بعد از مدت کوتاهی تعویض شوند. فیلترهای هوای سلولزی ظرفیت جذب بالایی دارند و می توانند ۸۰ تا ۹۰ درصد ذرات خارجی را جذب کنند.

 

  • فیلتر هوای کتان اتومبیل

 

دستگاه تولید فیلتر هوا

 

 

فیلترهای هوای کتان از تمام فیلترهای اتومبیل گران ترند و از ۶ لایه پارچه روغن مخصوص برای جذب بهتر مواد اضافی استفاده می کنند. این فیلترها عمر طولانی دارند و قابل شستشو هستند. در فیلتر هوای کتان ، ماشین تنفس بهتری دارد زیرا شکل کلی ساختار امکان جریان سریعتر هوا در سیستم های داخلی خودرو را فراهم می کند ، بنابراین عملکرد خودرو بهتر می شود.

 

ارزش هزینه اضافی برای خرید فیلتر هوا کتان

 

از آنجا که سیستم های داخلی خودرو با این فیلترها بهتر کار می کنند ، استهلاک خودرو و هزینه های نگهداری خودرو کاهش می یابد. تأثیر فیلترهای هوای کتان در طولانی مدت قابل مشاهده است. پس اگر به دنبال کاهش هزینه های خودرو از قبیل هزینه سوخت در طولانی مدت هستید، خرید فیلتر هوا کتان برایتان صرفه اقتصادی خواهد داشت.

 

 

صنعت سبز