دستگاه تولید فیلتر هوا

۱۰۰۰۰ لیتر هوا برای سوختن یک لیتر بنزین!

دستگاه فیلتر هوا و ۱۰۰۰۰ لیتر هوا !

 

عجیب است، ولی باور کنید، هر بار که یک باک بنزین ۳۷ لیتری بنزین را مصرف می‌کنید، در واقع ۳۷۰۰۰۰ لیتر هوا را توسط موتور سوزانده‌اید، نقش دستگاه فیلتر هوا در این میان، تولید فیلتر هواست تا بهترین و پاک‌ترین هوا را به مصرف موتور برسانیم.

شاید با خود بگویید ما خودمان هوای پاک تنفس نمی‌کنیم، آن وقت پاک ترین هوا را به موتور خودروها هدیه دهیم؟!

 

 

فیلتر هوای خودرو

 

 

واقعیت این است که نفع این کار نهایتاً به خودمان می‌رسد:

 

  • اول این که در هوای محیط ریزگردها و موادی وجود دارند که به خودی خود چندان زیان‌بار نیستند، ولی با سوختن در محفظه‌ی احتراق خودروها به موادی زیان‌آور برای سلامتی و حتی سرطان‌زا تبدیل می‌شوند.

  • دوم این که با ورود ناخالصی‌ها و ذرات سخت به موتور خودرو، قطعات حساسی که در تماس با هوای ورودی هستند به مرور آسیب‌های جدی می‌بینند و تعمیر موتور را در کوتاه‌ترین زمان ضروری می‌سازند.

  • با فیلتر هوای آلوده، تنفس موتور از حالت طبیعی خارج شده و نتیجه این که قدرت موتور کم می‌شود، در نهایت، خواهید دید که خودرو برای طی یک مسیر معین، سوخت بیشتری مصرف می‌کند.

 

دستگاه فیلتر هوا

 

گفتیم که دارندگان خودروها پس از مدت زمان معینی یا بعد از طی کیلومتر مشخصی مسافت بایستی فیلتر هوای خودرو خود را تعویض کنند.

دیدیم که تعویض فیلتر خودرو تا چه حد در سلامتی موتور خودروها و از آن هم مهم‌تر در حفظ سلامتی محیط زیست مؤثر است!

خبر خوب این که تعویض فیلتر هوا با وجود اهمیت بسیاری که دارد، هزینه‌ای ارزان دارد و راننده‌ی خودرو خود نیز می‌تواند این کار را انجام دهد.

 خبر خوب دیگر این که  برای تولید فیلتر هوای موتور، از دستگاهی استفاده می شود که به اختصار دستگاه فیلتر هوا گفته می‌شود؛ این دستگاه هم چندان گران نیست و هم می‌تواند موجب اشتغال شما شود.

بله! شما می توانید با دستگاه فیلتر هوا که حتی در برخی منازل قابل نصب است، به شرط رعایت چند نکته، فیلترهای مرغوبی تولید کنید و به بازار عرضه کنید.

 

دستگاه فیلتر هوا که در انواع دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک وجود دارد، از چند دستگاه تشکیل شده است که عبارت است از:

 

  •   دستگاه چین کن کاغذ

  •   دستگاه تزریق فوم

  •   دستگاه هدمیکس

  •   دستگاه  پرس هلدینگ

 

صنعت سبز

منبع: https://www.knfilters.com/air-filters

ممکن است دوست داشته باشید ...

نوشته های محبوب