دستگاه فیلتر هوا

دستگاه فیلتر هوا گامی کوتاه تا اشتغال پایدار

دستگاه فیلتر هوا چیست؟

 

برای اطلاع از این که دستگاه فیلتر هوا چیست و اطلاع از موارد استفاده آن بهتر است ابتدا با فیلتر هوا بیشتر آشنا شویم.

یک خودرو برای انجام فرایند احتراق نیاز به هوا دارد تا با سوخت ترکیب شده و پس از طی مرحله ی تراکم از چهار مرحله‌ی کاری موتور مشتعل شده و قدرت تولید کند.

موتور از قطعات حساسی مانند پیستون، رینگ‌ها، سیلندر، سوپاپ ها و … تشکیل شده است؛ قطعاتی که نام بردیم به طور مستقیم با هوای ورودی به موتور در تماس می‌باشد، بنابراین آلودگی ها و ناخالصی‌های موجود در هوای محیط در درازمدت می تواند آثار زیان‌باری بر روی قطعات موتور بر جای بگذارد.

هرگاه بدانیم چهارمین عامل خطرناک برای بشر آلودگی‌های هوا شامل ذرات جامد است؛ که درعین حال خطرناک ترین عامل زیست محیطی نیز همین آلودگی ها به شمار می‌رود.

 

 

آلاینده های موجود در هوا بر حسب نانو

 

این آلودگی ها علاوه بر آسیب های جبران ناپذیری که بر روی قطعات حساس موتور می‌گذارند، پس از سوختن در فضای اتاق احتراق موتور، می‌توانند موادی به شدت خطرناک برای سلامتی را حاصل کنند.

خبر خوب این که فیلتر هوای موتور مانع ورود این آلودگی ها به سیلندر موتور می‌گردد؛ فیلتر هوای اتاق (کابین‌) نیز مانع ورود این آلاینده ها به فضای سرنشینان می‌گردد.

البته این فیلترها تا مدت معینی وظیفه ی خود را به درستی انجام می دهند و بایستی پس از کیلومتر کارکرد مشخصی و البته به نسبت محیطی که در آن خودرو کار می کند ( خاکی بودن یا در معرض آلودگی های شهری باشد)اقدام به تعویض آنها نمود.

 

 

فیلتر هوای پراید

 

با توجه به مصرف زیاد فیلتر هوا، دستگاه تولید فیلتر هوا یا به اختصار دستگاه فیلتر هوا، تولید این قطعه را حتی در گوشه ای از حیاط خانه امکان‌پذیر کرده است.

دستگاه فیلتر هوا با چین‌چین کردن کاغذ مخصوص فیلتر، آن را در قالب مناسب قرار داده و سپس با بسته بندی مناسب، روانه ی بازار می‌سازد.

دستگاه فیلتر هوا این امکان را دارد تا برای خودروهای داخلی شامل تولیدات ایران خودرو و سایپا فیلتر هوای مناسب تولید کند.

قالب های به کار رفته در دستگاه فیلتر هوا بایستی  چنان دقیق طراحی شده باشند که در زمان نصب فیلتر هوا، هیچ نوع روزنه‌ای برجای نگذارد.

البته قاب لاستیکی اطراف فیلتر هوا به همراه فشار مربوطه در زمان نصب معمولاً مانع بروز چنین پدیده‌ای می‌شود، اما دقت دستگاه فیلتر هوا به همراه دفت تعمیرکار در زمان نصب، امکان به وجود آمدن چنین مشکلی را تحت کاهش می دهد.

 

 

صنعت سبز

ممکن است دوست داشته باشید ...

نوشته های محبوب