دستگاه تولید فیلتر هوا

دستگاه فیلتر هوا چگونه فیلتر تولید می کند؟

چگونگی تولید فیلتر با دستگاه فیلتر هوا

 

فیلتر هوا وسیله ایست که در مسیر ورود هوا به موتور قرار گرفته و هوای وارده به موتور را تصفیه می‌کند؛ دستگاه فیلتر هوا دستگاهی است که به وسیله‌ی مواد اولیه‌ای که در اختیارش قرار داده می‌شود، فیلتر هوا تولید می‌کند.

هر بار که سیلندر موتور در مرحله‌ی مکش کار خود قرار دارد حجم آن از هوای محیط پر می‌شود، مثلاً یک پژو ۲۰۰۰ سی سی در هر دو دور گردش میل لنگ ۲ لیتر هوا مصرف می‌کند، اگر این خودرو ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد و دور موتور هم در این مدت ۲۷۰۰ دور بر دقیقه باشد، برآورد می‌شود که میزان هوای مصرفی این خودرو پژو در این یک ساعت ۱۶۲۰۰۰ لیتر می‌باشد.

در تهران بیش از ۴ میلیون خودرو و ۳ میلیون موتورسیکلت در حرکتند، میزان هوای مصرفی این تعداد وسیله‌ی نقلیه، رقم بسیار بالایی می‌شود.

تصور کنید، چه تعداد فیلتر هوا برای این تعداد خودرو در هر ماه نیاز است. این برآوردها به منظور دستیابی به حجم بازار مصرف فیلتر هوا در کلان شهر تهران است.

بر این اساس شرکت هایی اقدام به تولید و عرضه‌ی دستگاه های تولیدی نموده اند، علاوه بر ایجاد اشتغال برای کارآفرینان، نیاز به فیلتر هوا را در داخل تأمین کرده مانع خروج ارز از کشور نیز می‌شود.

 

تابلو دستگاه تولید فیلتر هوا
تابلو برق دستگاه فیلتر هوا

 

دستگاه فیلتر هوا در سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک تولید و عرضه می‌شود، طبیعی است که نوع اتوماتیک فیلتر های هوا را سریع تر و دقیق‌تر تولید می‌کند، اما قیمت به نسبت بالاتری نیز دارد.

 

اجزاء تشکیل دهنده‌ی دستگاه 

 

دستگاه فیلتر هوا از بخش های زیر تشکیل شده است:

 

  1. هدمیکس: وظیفه دارد ماده‌ی پلی ال و ایزو را به نسبت ۱ به ۳ با هم مخلوط کند.
  2. پرس هلدینگ: وظیفه دارد فیلترها را پس از تولید، برای مدتی تحت فشار نگه دارد.
  3. چین‌کن کاغذ: وظیفه دارد کاغذهای فیلتر را به شکل چین‌چین درآورد.

 

مواد اولیه که برای تولید مورد استفاده قرار میگیرد شامل :

 

  • کاغذ سلولزی
  • ماده ی پلی ال
  • ماده ی ایزوسیانات
  • ماده ی شیمیایی متیلن کلراید

 

نکته‌ی مهم: چنان‌چه قصد دارید در نزدیکی محل زندگی کارگاه تولید فیلتر هوا راه اندازی نمایید بسیار مهم است که تهویه‌ی مناسبی صورت گیرد و نکات بهداشتی کاملاً رعایت گردد.

جهت مشاوره رایگان و دریافت اطلاعات با ما با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید: 

 

 

فیلتر هوا

 

ممکن است دوست داشته باشید ...

نوشته های محبوب