فیلتر هوای ماشین وسیله ای به شدت مصرفی است . از آن جایی که تعداد زیادی خودرو وجود دارد و در حال بیشتر شدن هم هستند متوجه بازار بزرگ این محصول می شوید. اگر خط تولید فیلتر هوا را به درستی راه اندازی کنید و از امکانات و دستگاه های استاندارد تولید فیلتر هوا استفاده کنید می توانید به درآمدهای خوبی برسید.

جهت ساخت خط تولید این فیلتر دو ماده اولیه بر اساس فرمول خاصی به وسیله میکسر صنعتی دستی مخلوط می شوند و در بخش مواد ریز در قالب های پلاستیکی ریخته و بعد از گذشت چند دقیقه فیلتر ایجاد می شود.این تکنولوژی جدید است و مثل گذشته احتیاجی به گاز یا آب ندارد.

تولید فیلتر هوا

قسمت های خط تولید فیلتر هوا خودرو شامل مواد اولیه و قالب و دستگاه های تولید و مواد اولیه تولید مانند پلي و کاغذ چين خورده استاندارد فيلتر و دي ام اف و چسب کاغذ فيلتر و توري آلومینیومی فيلتر می باشند.

یکي از مواد اوليه در ساخت فيلتر هوا خودرو، فوم پلي يورتان مي‌باشد که از واکنش شيميايي دو مايع پلي ال و ايزوسيانات توليد مي‌شود. پلي ال و ايزوسيانات با نسبت ترکيب مشخص با هم ميکس شوند تا زنجيره‌هاي پليمري پلي يورتان به درستی تشکيل شود.باید دقت کرد زیرا برخي موادهاي موجود در بازار ناخالص هستند و پلي را با موادي مانند کربنات ترکيب مي‌ کنند و ازکاغذهاي بي کيفيت و چين خورده غيراستاندارد استفاده مي کنند.

قالب های فيلتر هوا

قالب فيلتر پژو و پرايد و زانتيا و مگان و نيسان و برخی خودروهای دیگر در بازار آماده و موجود است برای انواع دیگر خودرو باید قالب جدید ساخته شود که آنها را با کمک قالب تزریق پلاستیک و به وسیله ماشین های تزریق پلاستیک می سازند.

لطفا برای دیدن جدیدترین مطالب فیلتر هوا ، کاغذفیلتر هوا ،دستگاه فیلتر هوا ،دستگاه چین کن کاغذ  بروی لینکها کلیک کنید . 

دستگاه تولید فیلتر هوا

تولید فیلتر هوا

جهت ایجاد خط ساخت فیلتر هوا خرید دستگاه مجهز و خوب رکن اساسی است. شرکت هایی وجود دارند که دستگاه های تقلبی زیادی تولید و به بازار عرضه می کنند و اگر بدون اطلاعات کافی اقدام به خرید کنید در همان ابتدای کار ممکن است ضررهای زیادی را متحمل شوید.و این دستگاه های فيلتر هوا بدون کيفيت خواهند بود و حتی اگر با این دستگاه ها اقدام به تولید فيلتر هوا نماييد از فيلترهاي توليدي تان ايراد خواهند گرفت و خریداری نمی شوند.

انواع دستگاه جهت ساخت فیلتر هوا

دستگاه چین کن

این دستگاه کاغذ خام را چین می کند. به این صورت که کاغذ خام در ابتدای دستگاه نصب و در انتها کاغذ چین داده شده تحویل می دهد.

دستگاه چین کن کاغذ

دستگاه تزریق

این دستگاه مواد ایزو و پلی مورد استفاده در فوم PU را وزن می کنند و در داخل قالب مورد نظر تزریق می کند و در دو مدل موجود هستند؛ که یکی دستگاه های اتوماتیک رباتیک خط تولید فیلتر هوا و دیگری دستگاه های نیمه اتوماتیک خط تولید فیلتر هوا می باشند.

دستگاه های اتوماتیک رباتیک جهت تولید  فیلتر هوا

این نوع دستگاه به صورت اتوماتیک عمل تزریق فوم را انجام می دهد.این دستگاه شیر و هد متحرک دارد و به هیچ وجه از میز CNC استفاده نمی شود.دستگاه های تمام اتوماتیک در حقیقت همان دستگاه نیمه اتوماتیک تزریق فوم PU است که دارای میز CNC است و با اضافه کردن قطعاتی مثل میز و تسمه و موتور به دستگاه اصطلاحا به تمام اتوماتیک تبدیل شده اند.

تولید فیلتر هوا

دستگاه های نیمه اتوماتیک جهت تولید فیلترهوا

بعضی از عملیات این خط تولید فیلتر، غیر اتوماتیک بوده و احتیاج به نیروی کار برای انجام برخی از امور وجود دارد. این دستگاه ها نیازمند به میزCNC هستند.

هزینه ایجاد کارگاه تولید فیلتر هوا

جهت ایجاد کارگاه تولید فیلتر هوا باید نخست امکانات و وسایل کارگاه را تهیه کرد. دستگاه های تولید فیلتر هوا مهم ترین و اصلی ترین عامل جهت ساخت فیلتر هوای با کیفیت می باشند. بنابراین بهتر است جهت راه اندازی کارگاه تولید فیلتر دستگاه های با کیفیت را از تولید کننده های معتبر خریداری نمایید.

درآمد ماهیانه تولید فیلترهوا

فیلتر هوا جهت جلوگیری از ورود آلودگی به موتور ماشین است و برای هر ماشینی استفاده از آن امری واجب است. جهت تولید فیلتر هوامی توانید با سرمایه کم و در محیطی کوچک حتی منزل و یا پارکنیگ و.. کار را شروع کنید.

جهت ساخت فیلتر خودرو به امکاناتی نیاز دارید که باید هزینه های آن ها را پرداخت کنید و این تجهیزات جهت شروع تولید فیلتر هوا در خانه امری ضروری است و علاوه بر آن هزینه خرید مواد اولیه را هم در نظر بگیرید. ولی در نهایت با تلاش در ساخت فیلتر هوا می توانید به سود خوبی دست پیدا کنید.

مراحل تولید فیلتر هوا

تولید فیلتر هوا

جهت ساخت فیلتر هوا باید یک مکان را درنظر بگیرید.برای استعلام محل مناسب جهت اجرای این کار از ادراه صنایع شهر خود سوال کنید.بعد از آن گرفتن مجوز ساخت فیلتر هوا قدم بعدی در جهت ساخت فیلتر می باشد که پروانه کسب برای ساخت فیلتر هوا از سوی اداره صنایع یا اتحادیه اصناف صادر می گردد.

در مرحله بعد باید مواد اولیه ساخت فیلتر هوا را خریداری کنید و جهت ثبت نام و علامت تجاری باید در سایت مرکز مالکیت معنوی این عملیات را انجام دهید. در مرحله آخر با رفتن به اداره استاندارد می توانید عملیات تولید فیلتر هوا را شروع کنید.

و در نهایت جهت ساخت فیلتر هوا علاوه برکارگاه، تجهیزات و مواد اولیه به قالب های ساخت فیلتر هوا هم احتیاج دارید که با کمک ماشین های تزریق پلاستیک می توانید قالب های که در بازار موجود نیست را بسازید.

تولید فیلتر هوا شما را یک شبه پولدار نخواهد کرد

تولید فیلتر هوا

یک مشکلی که برای کسانی که می خواهند وارد این کار شوند وجود دارد این است که همان اول می خواهند بیشترین سود را داشته باشند.اگر تولید فیلتری ۳۰۰ تومان سود دارد به علت آسانی تولید آن است و جهت شروع تولید همیشه باید از پله اول کار را آغاز نمایید،فیلتری که ۹۰۰ تومان سود دارد طبیعتا به مواد اولیه بیشتری احتیاج دارد و همچنین تولید آن مشکل تر است و نیاز به مهارت بیشتری دارد.

اگر به شکل عمده فیلتر ها را به فروش برسانید مسلما سود کمتری در پی خواهد داشت و اگر برند خود را ثبت کنید و با بسته بندی خودتان فیلترها را بفروشید به سود بیشتری خواهید رسید.

جهت ساخت فیلتر هوا به تحصیلات آکادمیک احتیاجی ندارید و تنها باید با مراحل تولید فیلتر هوا به وسیله تولیدکنندگان دستگاه ساخت فیلتر هوا آشنا شوید. درآمد مناسب ساخت فیلتر هوا باعث شده تا این کار مورد استقبال بسیاری واقع شود.

صعنت سبز